Tigris Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Davut Günaydın, 1969 yılında Batman’da dünyaya geldi. İlk ve orta eğitiminden sonra lise öğrenimini Bursa Anadolu Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi’nde tamamladı. Günaydın, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Nevşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra “Dil eğitimi ve turizm otelcilik” alanındaki stajını yapmak için İngiltere’ye gitti. İngiltere’deki stajının ardından 1992 yılında Japonya’ya giderek, “Dil ve Tur Operatörlüğü” üzerine eğitim aldı.

Aldığı eğitimlerin ardından çalışma hayatına atılan Günaydın, 1988 – 2003 yılları arasında TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İngilizce ve Japonca dillerinde kokartlı “Profesyonel Turist Rehberi” olarak hizmet verdi.

Bildiği yabancı diller ve vizyonel bakış açısıyla iş hayatını bir adım öteye taşıyan Günaydın, 1997 yılında A Grubu Seyahat Acentesi olarak hizmet veren Tigris Turizm’i kurdu.

Alanında vermiş olduğu hizmet kalitesinden ödün vermeden, sürekli kendini yenilemeyi ilke edinen Tigris; incoming, mice, kongre ve organizasyon dünyasında yaratıcı iş gücü ve modern teknolojiyi bir araya getirerek, ulusal ve uluslararası birçok başarılı organizasyonu ülkemize kazandırdı.

Günaydın, dünyanın sayılı büyük organizasyonlarından biri olarak gösterilen Türkiye’nin en büyük spor organizasyonu 23. Universiade 2005 İzmir Spor Oyunları ve 52 ülkeden binlerce kişinin katılım gösterdiği Erzurum Universiade 2011 oyunlarının organizasyonunda; TİT İş Ortaklığı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Bu organizasyonlar, Tigris’in yapmış olduğu yüzlerce organizasyondan yalnızca birkaç tanesidir.

Denizcilik İşletmelerinde Limanların revizyonu ve özellikle Sarayburnu Limanı’nın aktive hale getirilmesi ile ilgili çalışmaları da gerçekleştiren Günaydın, Mice alanında dünya devi sayılan Samsung, Suzuki ve Hindistan TATA’nın dünya kongrelerini de İstanbul’a getirmiştir.

Incoming alanında Kore ve Hindistan’dan çok sayıda turisti ülkemize getiren Davut Günaydın, sektörümüzü ilgilendiren birçok uluslararası toplantı ve etkinlikte ise ülkemizi temsil etti.

Japonya, Kore, Hindistan, İran, Asya ve Avrupa’nın birçok ülkesinden Incoming ve Incentive tur organizasyonları yapan Günaydın, birçok kurumun yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

Günaydın, Uluslararası Kongre Sarayı Tesisleri İşletmeciliği (UKTAŞ),
Kuşadası Kongre Merkezi (KOMER),
Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED),
TÜRSAV Yönetim Kurulu Üyeliği
ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)’da 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra TC Denizcilik İşletmeleri’nde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet verdi.

Mitolojinin yanı sıra tarih, doğa ve sporla yakından ilgilenen Davut Günaydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Günaydın, İngilizce ve Japonca bilmektedir.

Güçlü bir birlik olarak tek yürek hareket edeceğiz.